6 najdroższych nieruchomości na świecie

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ile kosztują najdroższe nieruchomości na świecie? 200? 300? A może 500 milionów dolarów? Z tego artykułu dowiesz się, które nieruchomości wyceniane są najwyżej.

Miejsce 6: Palazzo di Amore – Beverly Hills, Kalifornia

Rezydencja zwana Pałacem Miłości położona jest w Los Angeles i jest jedną z najdroższych nieruchomości w regionie. Jej wartość jest wyceniana na ok. 195 milionów dolarów. Luksusowo urządzone wnętrza i łazienki, marmurowe posadzki, sala kinowa, stanowią łącznie ok 5 tys. metrów kwadratowych, natomiast rozległe tereny, które również należą do posiadłości, to obszar zajmujący ponad 90 tys. metrów kwadratowych.

 

Miejsce 5: Four Fairfield Pond – Sagaponack, Nowy Jork

Zabytkowa posiadłość w USA, składająca się z kompleksu budynków, z 29 sypialniami zajmuje piąte miejsce w rankingu. Można w niej znaleźć także ogromną jadalnię oraz salę do kręgli. Wartość posiadłości to 250 milionów dolarów.


Miejsce 4: Villa Les Cèdres – Lazurowe wybrzeże, Francja

Nieruchomość znajdująca się w Saint-Jean-Cap-Ferrat, położonej na Lazurowym Wybrzeżu, wyceniona została na ok. 350 milionów euro. Ta wyjątkowa posiadłość, obejmująca powierzchnię wielkości ok. 18 tys. metrów kwadratowych, została wybudowana w 190 r. i należała niegdyś do belgijskiego króla Leopolda II. Budynek jest urządzony w eleganckim, luksusowym stylu, na ścianach można podziwiać portrety pochodzące z XIX w, przepiękne drewniane ramy oraz inne, bogato zdobione, elementy wystroju.


 

Miejsce 3: Villa Leopolda – Cote D’Azure, Francja

Trzecie miejsce na podium zajmuje posiadłość, której powierzchnia wraz z terenami wokół budynku zajmuje ok 50 ha. Wartość całej posiadłości, to w przybliżeniu 750 milionów dolarów. Na jej terenie można znaleźć nie tylko basen i stylowo urządzone pomieszczenia. Właściciel może cieszyć się z wyjątkowo urządzonej szklarni, a także korzystać z prywatnego lądowiska dla helikopterów. 

Miejsce 2: Antilia – Bombaj, Indie

Srebro w rankingu należy do posiadłości bardzo nietypowej jak na dom jednorodzinny, gdyż Antilia należąca do indyjskiego miliardera Mukesha Ambaniego to wieżowiec, wybudowany w samym sercu Bombaju. Nieruchomość wycenianą pomiędzy 1 a 2 miliardy dolarów, wzniesiono na wysokość 27 pięter, co daje łącznie 175 metrów. Mukesh wbrew powszechnemu stereotypowi, że wieżowce są przeznaczone na siedziby firm, zamieszkał tam wraz z rodziną.

Podstawą budynku jest sześciopiętrowy parking dla samochodów, natomiast pozostałe piętra stanowią spełnienie marzeń nie tylko właściciela, ale także całej jego rodziny.Nieruchomość posiada, bowiem własne kino, kilkanaście basenów, wiszące ogrody, salę balową i szereg innych luksusowych pomieszczeń. 


Miejsce 1: Buckingham Palace – Londyn, Wielka Brytania

Najbardziej zaszczytne i wyjątkowe miejsce w rankingu zostało przyznane niewiarygodnej posiadłości, jaką jest pałac rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii. Nieruchomość ta jest największym pałacem królewskim na świecie, mieści się w nim sześćset komnat, w których skład wchodzi między innymi dwieście sypialni i siedemdziesiąt łazienek. Posiadłość należy do monarchii od 1837 r. a jego powierzchnia to ok. 77 tys. metrów kwadratowych.

Część tej nieruchomości można zwiedzać, udostępnione pomieszczenia zawierają szereg dzieł sztuki, które warto obejrzeć przy okazji podziwiania wnętrza tego niezwykłego pałacu. Pomimo tego, że jej wysokość nie przebywa w pałacu, na co dzień, jest on uważany za oficjalne miejsce zamieszkania królowej Elżbiety II. Pałac Buckingham wycenia się na 1,55 miliardów dolarów.

kontakt

Chcesz zarezerwować mieszkanie, lub umówić się na wizytę? Masz jakieś pytania?