mieszkanie od dewelopera czy warto

Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Jeśli szukasz własnego mieszkania, istnieje możliwość wyboru pomiędzy lokalami z rynku wtórnego i pierwotnego. Nieruchomości prosto od dewelopera mają wiele zalet i dla niektórych osób są one wygodną opcją. Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie z rynku pierwotnego?

Mieszkanie od dewelopera, czyli zupełnie nowy lokal

Największą zaletą mieszkania od dewelopera jest fakt, że w zdecydowanej większości przypadków obiekt został dopiero wybudowany, a więc jest zupełnie nowy i wyposażony w nowoczesne rozwiązania. W takim lokalu nie znajdują się żadne przedmioty poprzednich właścicieli, a całość jest świeża i gotowa do samodzielnego urządzenia. Znaczenie ma również infrastruktura wokół budynku. Kupno mieszkania od dewelopera jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób, którym zależy na obecności podziemnego parkingu, placów zabaw i odpowiednio zaaranżowanych terenów bezpośrednio pod blokiem. Zwykle lokale są bowiem dostępne na zupełnie nowych osiedlach pełnych takich udogodnień.

Możliwość samodzielnego zaaranżowania

Mieszkania od dewelopera cieszą się popularnością wśród osób, które chcą zaaranżować własny lokal po swojemu. Wówczas nie trzeba zrywać kafelków, paneli czy zmieniać koloru ścian. Wszystkie elementy nieruchomości są już przygotowane do rozpoczęcia prac. Czasem istnieje również opcja skorzystania z wykończenia pod klucz. W takim przypadku możesz uniknąć czasochłonnego remontu i wprowadzić się do zupełnie nowego, już wyposażonego mieszkania bez samodzielnych działań. Z tego powodu nieruchomości z rynku pierwotnego są chętnie wybierane zarówno przez prywatnych właścicieli, jak i firmy, które zajmują się wynajmem.

Największe zalety kupna mieszkania u dewelopera

Istnieją również inne zalety kupna mieszkania u dewelopera, które sprawiają, że taką decyzję podejmuje naprawdę wiele osób. Wśród nich można wyróżnić takie cechy, jak:

  • większa wartość rynkowa nieruchomości,
  • atrakcyjna infrastruktura w budynku i poza nim,
  • nowa konstrukcja budynku,
  • przygotowanie mieszkania do wykończenia lub wykończenie pod klucz,
  • brak usterek,
  • bliskość lokali handlowo-usługowych.

Tereny wokół nowych budynków mieszkalnych są projektowane w taki sposób, by zapewniać miejsce do rekreacji oraz łatwy dostęp do potrzebnych usług. Bardzo często są to zamknięte osiedla, do których wstęp mają wyłącznie osoby znające kod. Dzięki temu mieszkania od deweloperów zwykle znajdują się w bezpiecznej okolicy, pełnej terenów zielonych, miejsc parkingowych oraz obszarów, gdzie można spędzić czas z dziećmi lub innymi osobami. To ogromna przewaga nad kamienicami znajdującymi się przy ruchliwych ulicach czy starymi blokami z wielkiej płyty. Właśnie w takich obiektach najczęściej znajdują się bowiem mieszkania z rynku wtórnego.

Szeroki wybór mieszkań od dewelopera

Jak wygląda zakup mieszkania od dewelopera krok po kroku? Najczęściej decyzję trzeba podjąć jeszcze przed wybudowaniem obiektu. Na pierwszy rzut oka może to wydawać się dość ryzykownym rozwiązaniem, ale w ten sposób da się zaoszczędzić sporą sumę i wybrać dokładnie taki lokal, jaki trafia w Twoje gusta. Na rynku wtórnym są dostępne tylko te mieszkania, które aktualnie się zwalniają. Na samym początku w budynkach prosto od dewelopera wszystkie lokale są na sprzedaż, dlatego można samemu zdecydować o piętrze, metrażu czy stronie, na którą wychodzą okna. To ogromna zaleta.

Łatwość dokonania transakcji

Znaczenie ma również fakt, że nabywca nie musi dopełniać niezbędnych formalności z osobą, która również może się na tym nie znać. Deweloper specjalizuje się w budowaniu, a następnie sprzedawaniu lokali mieszkalnych, dlatego cały proces przebiega znacznie szybciej. Z fachowym doradztwem można spotkać się już na etapie wybierania odpowiedniego mieszkania, co często ma miejsce jeszcze przed zakończeniem prac nad danym obiektem. Cały proces przebiega wówczas w profesjonalny i przyjemny sposób, a przyszły właściciel nie musi sam martwić się koniecznością kontrolowania konkretnych formalności.