Aktualności

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Kupno mieszkania jest poważną decyzją. Wiele osób decyduje się na nieruchomości nowe, które zostały wybudowane w ostatnim czasie. Takie lokale mają wiele zalet, dlatego cieszą się tak ogromną popularnością. Dlaczego warto zdecydować się na kupno nowego mieszkania?

Nowe mieszkanie a remont

Nowe mieszkanie zazwyczaj daje dość duże możliwości aranżacyjne. W większości przypadków są to bowiem nieruchomości w stanie deweloperskim, które pozwalają na urządzenie zgodnie z własnymi preferencjami. Zarówno ściany, jak i posadzki są już przygotowane do przeprowadzenia remontu. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego trzeba martwić się zmianą koloru ścian czy zrywaniem kafelków. W lokalu w stanie deweloperskim możesz zastosować wszystkie elementy zgodne z Twoją wizją bez konieczności uprzednich przygotowań.

W nowych mieszkaniach nie pojawiają się również usterki wynikające z eksploatacji w trakcie poprzednich lat. Wszelkie niedociągnięcia należy sprawdzić przed ostatecznym odbiorem, a w razie wystąpienia jakichkolwiek nierówności lub błędów deweloper niezwłocznie zajmie się ich naprawieniem. Zakup nowego mieszkania jest więc idealnym wyborem dla osób, które są samodzielnie wyposażyć lokal i nie martwić się o jego stan.

Nowoczesna infrastruktura

Zapotrzebowanie na lokale mieszkalne jest dość duże, dlatego nowe nieruchomości znajdują się głównie w dopiero co wybudowanych obiektach. Z tego powodu wokół budynków można znaleźć infrastrukturę przyjazną spędzaniu wolnego czasu. Mowa tu zarówno o chodnikach, jak i terenach zielonych oraz placach zabaw. W takich miejscach często buduje się również parkingi podziemne dla mieszkańców. To zalety kupna nowego mieszkania, które trafiają w gusta osób zmotoryzowanych oraz rodzin z dziećmi. Nowe osiedla zwykle są bezpieczne i zlokalizowane w dość dużej odległości od bardzo ruchliwych, głośnych ulic.

Nowe mieszkanie, czyli szeroki wybór

Wybierając nowe mieszkanie od dewelopera, zwykle można zdecydować się na lokal zlokalizowany w dowolnym miejscu. Na samym początku dostępne są wszystkie nieruchomości znajdujące się w danym budynku. Z tego powodu przyszły właściciel może wybrać piętro, położenie, metraż czy układ. To ogromna zaleta dla tych osób, które mają sprecyzowane wymagania. Mieszkania z drugiej ręki znajdują się w konkretnym miejscu i nabywca nie ma możliwości zmiany piętra czy metrażu. Z tego powodu kupno lokali od dewelopera cieszy się tak dużą popularnością.

Podczas wybierania można skorzystać również z fachowego doradztwa, a cały proces przebiega w profesjonalny sposób. To ogromna zaleta dla osób, które cenią sobie proste rozwiązania. Łatwiejsze jest również zrealizowanie transakcji w sytuacji, gdy budynek zostanie już oddany do użytku.

Czy warto kupić nowe mieszkanie?

Zastanawiasz się, czy warto kupić nowe mieszkanie? Takie lokale mają wiele zalet. Przede wszystkim zdecydowanie się na nie pozwala na błyskawiczne przeprowadzenie remontu i dostosowanie nieruchomości do swoich potrzeb. W przypadku mieszkań z drugiej ręki trzeba by było usuwać elementy poprzedniej aranżacji. Mieszkania od dewelopera mają także większą wartość rynkową i znajdują się w znacznie ładniejszych, nowoczesnych budynkach z wieloma udogodnieniami.

Nowe mieszkania często są jednak droższe, ale wynika to z kilku czynników. Są one w idealnym stanie, bez uszkodzeń wynikających z eksploatacji. Znajdują się również w nowoczesnych obiektach w atrakcyjnych dzielnicach.

Jeśli nie chcesz samodzielnie przeprowadzać remontu, również istnieje opcja kupienia nowego mieszkania. Wówczas warto jednak postawić na usługę wyposażenia go pod klucz. Taka decyzja może okazać się mniej kosztowna niż samodzielne przeprowadzenie remontu, ponieważ firmy architektoniczne mają dostęp do tańszych materiałów i nie przekraczają wyznaczonego budżetu. Wówczas wprowadzisz się od razu do wykończonego i wyposażonego mieszkania, które zostało stworzone zaledwie kilka tygodni wcześniej. Jest ono więc czyste, nowe i pozbawione wszelkich usterek.

Zobacz więcej postów

kontakt

Chcesz zarezerwować mieszkanie, lub umówić się na wizytę? Masz jakieś pytania?