dlaczego warto zamieszkać w krakowie

Dlaczego warto zamieszkać w Krakowie?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Wybierając miejsce do zamieszkania, wiele osób zwraca uwagę na infrastrukturę, dostępność miejsc pracy czy atmosferę w danej lokalizacji. Jednym z największych polskich miast jest Kraków, gdzie co roku przyjeżdżają ludzie z innych części kraju. Dlaczego warto zamieszkać w tym miejscu? Czy jest to miasto przyjazne życiu?

Zalety mieszkania w Krakowie

Wybierając miejsce do życia, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Potrzeby ludzi przeprowadzających się do Krakowa różnią się w zależności od ich wieku. Studenci zazwyczaj przeprowadzają się do miejsc, w których znajduje się dużo uniwersytetów. Ludzie po studiach szukają miast z perspektywami zawodowymi. Rodzinom z dziećmi zależy natomiast na tym, by posłać je do dobrych szkół, jednocześnie znajdując pracę w mieście. Kraków to na tyle duży ośrodek, że wszystkie wymienione grupy mogą spełnić swoje potrzeby.

Dlaczego warto zamieszkać w Krakowie? Jest to miasto z historią, pełne zabytkowej infrastruktury. Nie oznacza to jednak, że zatrzymało się w czasie. W biznesowych dzielnicach pojawiają się nowoczesne biurowce, a co za tym idzie – miejsca pracy dla pracowników umysłowych. Kraków słynie również z uniwersytetów przyciągających młode osoby. Od kilku lat jest to miasto z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia na terenie Polski.

Plusy mieszkania w Krakowie – dlaczego warto?

Kraków to drugie miasto w Polsce pod względem liczby mieszkańców. Dla osób szukających międzynarodowego otoczenia podążającego za trendami jest to dobry wybór. W tym miejscu powstają bowiem prężnie rozwijające się firmy, a miasto każdego roku odwiedza około kilka milionów turystów z Polski i zagranicy. To miasto z potencjałem, sprzyjające zakładaniu własnych przedsiębiorstw. Od lat wygrywa nagrody dotyczące handlu i biznesu.

Inne zalety mieszkania w Krakowie to piękna infrastruktura bazująca na połączeniu historii ze współczesnością. Krakowskie Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W 2000 roku Kraków otrzymał także tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Plusy mieszkania w Krakowie to także duża liczba teatrów, galerii i miejsc, w których regularnie odbywają się wydarzenia kulturalne. To również tam ma miejsce Live Music Festival. Osoby zainteresowane nieco mniej hucznymi imprezami też znajdą w Krakowie coś dla siebie. W wolnej chwili idealnym umileniem czasu jest udanie się na trasy narciarskie, rowerowe czy spacerowe. Godny uwagi jest także deptak przy Wiśle.

Ceny mieszkań w Krakowie

Ceny mieszkań w Krakowie są dość wysokie, jednak wciąż nie przekraczają tych, które występują w Warszawie. Wiele osób decyduje się zatem na wynajmowanie lokali. Tych na terenie Krakowa jest naprawdę wiele ze względu na fakt, że w mieście co roku przebywa nawet 200 tysięcy studentów. Dobrym rozwiązaniem jest szukanie mieszkań na obrzeżach miasta, gdzie ceny są dużo niższe. Często różnica na metrze kwadratowym wynosi nawet kilka tysięcy złotych. Kraków jest dobrze skomunikowany, dlatego nawet z dalszych terenów można z powodzeniem dostać się do pracy w centrum miasta czy na uniwersytet.

Kraków, czyli miasto turystyczne i otwarte

Do Krakowa każdego roku przyjeżdża kilka milionów turystów z zagranicy. Jest to także miasto studenckie, gdzie realizowane są programy wymiany międzynarodowej. Dzięki temu Kraków cechuje otwartość, a na jego terenie można zobaczyć osoby pochodzące z różnych części świata. Obecność studentów wnosi do niego powiew świeżości, a ciągły rozwój biznesowy sprawia, że Kraków przyciąga coraz więcej osób.

Ze względu na tak dużą liczbę młodych osób w Krakowie znajdują się też lokale gastronomiczne otwarte do późnych godzin. Miasto długo nie śpi, dlatego jest to doskonała propozycja dla ludzi niecierpiących nudy. Jednocześnie dzielnice oddalone od centrum zapewniają spokój i stanowią świetny wybór dla rodzin z dziećmi. Na terenie miasta działa dobrze rozwinięta komunikacja miejska, w tym również tramwaje. Po Krakowie można także podróżować za pomocą tanich sieci taksówkarskich, dlatego jest to miejsce nawet dla osób, które nie mają samochodu.

kontakt

Chcesz zarezerwować mieszkanie, lub umówić się na wizytę? Masz jakieś pytania?