Aktualności

Jak wybrać idealne mieszkanie dla rodziny z dziećmi?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Potrzeby rodzin z dziećmi znacznie różnią się od potrzeb singli, lub młodych  małżeństw skupionych na pracy. W tym artykule podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze mieszkania idealnego również dla naszych pociech.

1.LOKALIZACJA

Bliski dostęp do żłobków, przedszkoli, szkół, aptek, sklepów spożywczych – warto wziąć to pod uwagę przy wyborze mieszkania. Najwygodniej będzie, kiedy przedszkole/ szkoła będzie pomiędzy naszą drogą z mieszkania do pracy.

2.UKŁAD POMIESZCZEŃ

Pamiętajmy, by szukając mieszkania zwrócić uwagę na możliwość wydzielenia osobnego pokoju dla naszych pociech. Przydać mogą się też różne schowki na zabawki, lub osobna (nawet malutka) garderoba.

3.UDOGODNIENIA W BUDYNKU

Winda, plac zabaw, sąsiedztwo parków zieleni – to wszystko będzie sprzyjać naszemu zadowoleniu z danej lokalizacji.

Warto zastanowić się które z udogodnień są nam najbardziej, a które najmniej potrzebne i szukać mieszkania oferującego najbardziej atrakcyjne opcje.

Oczywiście poza zaletami okolicy i lokalnej komunikacji należy również upewnić się, że upatrzone przez nas nowe mieszkanie spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Przyjrzyjmy się dokładnie wykończeniu oraz rozkładowi pomieszczeń i zastanówmy się, czy rodzina będzie w stanie sprawnie w nich funkcjonować. Weźmy przy tym pod uwagę nasz typowy rozkład dnia, a także charakter i upodobania poszczególnych domowników. Pamiętajmy, że kupujemy mieszkanie z zamiarem spędzenia w nim wielu lat – musi ono więc zapewniać nam maksymalny komfort i wygodę.

4.BEZPIECZEŃSTWO

Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym kryterium wyboru, które jako rodzina z dziećmi powinniśmy wziąć pod uwagę podczas szukania mieszkania, jest nasze bezpieczeństwo. O ile to możliwe, zasięgnijmy informacji w Internecie lub u naszych przyszłych sąsiadów i upewnijmy się, czy osiedle, które nas interesuje jest objęte dodatkową ochroną, czy znajdujące się w jego obrębie miejsca zabaw dla dzieci spełniają wymogi bezpieczeństwa, jak nocą wygląda tu oświetlenie uliczne, itp. Będziemy poruszać się po tej okolicy przynajmniej kilka razy dziennie w towarzystwie dzieci, dlatego jest niezwykle ważne, by miały one zapewnione pełne bezpieczeństwo a my dzięki temu większy komfort życia.

 

Zobacz więcej postów

kontakt

Chcesz zarezerwować mieszkanie, lub umówić się na wizytę? Masz jakieś pytania?