Materiały wykończeniowe we wnętrzach, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie

Facebook
Twitter
LinkedIn

 

Urządzając mieszkanie staramy się, aby poza funkcjonalnością było one także wygodne i komfortowe. Zdarza się, że jednak nie czujemy się w takiej przestrzeni dobrze. Jak to poprawić? I jakie materiały wykończeniowe wpływają na samopoczucie? Tego dowiesz się z tego artykułu

Zacznij od początku

Wykańczając mieszkanie swoją uwagę skupiamy często na materiałach, które mają dla nas największe znaczenie. Zapominamy przy tym o podstawach, jakimi są chociażby kleje i farby. W tym momencie na rynku pojawia się coraz więcej ekologicznych produktów oraz takich, które nie zawieraj szkodliwych związków chemicznych.

Wybierając kolor farb warto doczytać, jaki skład posiada dany produkt, ponieważ wiele z nich od pierwszego użycia wytwarza toksyczne związki, które mogą mocno wpływać na nasze funkcjonowanie.

Kolor

Barwy zastosowane w pomieszczeniach to pierwszy czynnik, który wpływa na samopoczucie. Jasne kolory np. biel, szarość czy beż to barwy neutralne. Wpływają one na nastrój i są dobrym tłem dla innych kolorów. Jeśli zależy Ci na stworzeniu swojego azylu, tworzenie przestrzeni zacznij właśnie od tych uniwersalnych kolorów.

Przestrzeń

Jeśli masz taką możliwość, staraj się otworzyć na przestrzeń. Wybierając duże okna zyskujesz przede wszystkim naturalne światło, które bez względu na porę roku ma dobry wpływ na nasze samopoczucie. Ponadto warto zwrócić uwagę na układ oraz rozkład pomieszczeń i jeśli tylko masz ochotę – zmodyfikuj ją. Nie bój się burzyć ścian.

Duża przestrzeń, to także umiar w dekoracjach. Ich brak na pewno uczyni przestrzeń zimną i surową, ale przeładowanie nimi również nie jest wskazane. Zbyt duża ilość dodatków może wprowadzać niepotrzebny chaos lub przytłaczać.

Naturalne materiały

Urządzając mieszkanie staraj się dobierać produkty wykonane z naturalnych materiałów np. drewno, wiklina, len. Takie materiały nadają mieszkaniu charakter oraz tworzą przyjazną atmosferę. Unikaj syntetycznych tkanin, a tworzywa sztuczne staraj się zastąpić np. Szkłem. Bardzo modnym dodatkiem stosowanym we wnętrzach jest także kamień.

Oświetlenie

W mieszkaniu warto zainwestować w dobre oświetlenie. Po zachodzi słońca oświetlenie w pomieszczeniach do pracy np. Gabinet czy kuchnia powinno być jasne, zaś w salonie i sypialni można pokusić się o cieplejsze odcienie.

Warto pamiętać, by poza światłem sufitowym zainwestować także w kinkiety lub stojące lampy. Takie oświetlenie nadaje charakter naszej nieruchomości oraz może się zmieniać w zależności od potrzeb.

Mieszkanie, to nasz azyl, w którym mamy się dobrze czuć. Tak więc poza funkcjonalnością zwracajmy uwagę na drobnostki, które tworzą spójną całość i wprawiają nas w dobry nastrój.

kontakt

Chcesz zarezerwować mieszkanie, lub umówić się na wizytę? Masz jakieś pytania?