Aktualności

LV development luksusowe domy

Najbardziej luksusowe domy świata

Facebook
Twitter
LinkedIn

W mediach trwa dyskusja, czy w czasach kryzysu ekonomicznego warto inwestować w nieruchomości. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie 4 najbardziej luksusowych domów świata…

Pierwsze miejsce należy do The Manor

Najdroższy dom świata mieści się w Los Angeles (a dokładniej w Holmby Hills). Oferuje 123 pokoje. Całość urządzona jest we francuskim stylu chateau i kosztuje około 450 milionów złotych. Posiadłość została zbudowana na polecenie hollywoodzkiego producenta – Aarona Spellinga.

Miejsce 2: Fleur De Lys

Fleur-de-lys to figura heraldyczna w kształcie stylizowanego kwiatu lilii, która łączona jest często z monarchią francuską. Zamek został zbudowany w latach 90-tych na polecenie teksańskiego miliardera Davida Sapersteina. Podobnie jak najdroższy dom na świecie, posiadłość mieści się w Los Angeles (w Beverly Hills).

 

Miejsce 3: Updown Court

Posiadłość, która kosztuje 351 milionów złotych, mieści się w Windlesham (Wielka Brytania). Co oferuje? 103 pokoje, potężny ogród, kilka centrów rozrywki, własny tor do gry w kręgle, panic room itd. Na wyspach szepcze się, że całość jest większa niż Pałac Buckingham.

 

Miejsce 4: Villa Leopolda

Willa mieści się we Francji. Dom nosi nazwę Willa Leopolda, ponieważ w 1902 roku zbudował ją król Belgów, Leopold II. Następnie jej właścicielem był przez pewien czas Giovanni Agnelli, prezes koncernu FIAT. Położona nad francuską riwierą posiadłość oferuje 29 000 metrów kwadratowych przestrzeni, 11 sypialni i 14 łazienek. Koszt? Została wyceniona na 351 milionów złotych.

 

 

 

 

Zobacz więcej postów

kontakt

Chcesz zarezerwować mieszkanie, lub umówić się na wizytę? Masz jakieś pytania?